Strona główna » Typy sylwetki

Super wyprzedaże - zobacz ile możesz zyskać - taniej niż kiedykolwiek.

Typy sylwetki

 

Świetna figura - różne typy sylwetki

 

 

Kierując się tym hasłem ekspedientki w sklepach z bielizną i strojami kąpielowymi mają ogromny wpływ na dobre samopoczucie swoich klientek.
Dzięki kilku prostym radom i sztuczkom możemy sprawić, że nasze klientki będą jeszcze bardziej zadowolone z zakupionej bielizny.
Mimo, że każdy człowiek jest inny, zasadniczo można wyróżnić trzy typy budowy kobiecego ciała:
figura proporcjonalna, figura z pełniejszym biustem i figura z rozbudowanymi biodrami.
Specjalistka potrafi na pierwszy rzut oka określić typ figury swojej klientki.
Chcielibyśmy pokazać Państwu, jakie modele bielizny najlepiej pasują do danej figury.
 

Felina WL 2016
TYP KLEPSYDRY (PROPORCJONALNY)


Figura zrównoważona

Cechy charakterystyczne: szerokość górnej partii ciała jest mniej więcej równa szerokości bioder. Kobiety o tym typie figury są najczęściej szczupłe, mają sprężyste ciało i niewiele kobiecych krągłości. Rada: do tego typu budowy znakomicie pasu- je bielizna podkreślająca figurę. Rozwiązanie produktowe: Najlepiej zaproponować klientce taki biustonosz, body czy figi, które będą podkreślały jej talię i szczupłą, wysportowaną sylwetkę.

Felina JZ 2016
TYP JABŁKA (Z WIĘKSZYM BIUSTEM)


Figura uwydatniająca biust

Cechy charakterystyczne: typowa sylwetka kobiet przykładających dużą wagę do biustonoszy. Obwód ich biustu jest ok. 10 cm większy niż obwód bioder, są raczej drobnej budowy ciała, mają szczupłe biodra i pośladki.

Rada: Kobiety o takiej figurze najczęściej cierpią na dolegliwości kręgosłupa i mają trudności z odpowiednim podtrzymaniem biustu. Najlepiej na samym początku spytać klientkę, czy ma w związku z tym jakieś problemy.

Rozwiązanie produktowe: Kobiety o takiej figurze potrzebują bielizny zapewniającej stabilność i odpowiednie podtrzymanie biustu. W zależności od budowy ciała klient- ka potrzebuje artykułów mniej lub bardziej korygujących figurę, a także biustonosza z szerokimi ramiączkami, które nie wpijają się w ramiona. Pomocne może być również za- pięcie z przodu.

Felina Conturelle JZ 2016
TYP GRUSZKI (ROZBUDOWANE BIODRA)


Figura uwydatniająca biodra

Cechy charakterystyczne: obwód bioder jest ok. 13 cm większy od obwodu klatki piersiowej. Najczęściej drobna budowa górnych partii ciała, za to szersze biodra i pośladki. Biust raczej niewielki.

Rada: kobietom o takiej budowie ciała naj- lepiej polecać figi komfortowe. Można im zaproponować figi korygujące i podczas przymiarki zwrócić ich uwagę na znakomite efekty, jakie można osiągnąć dzięki takim modelom.

Rozwiązanie produktowe: przy zwiotczałych mięśniach brzucha i/lub bioder najlepszym rozwiązaniem jest body lub modelujące figi.

Ważne: szczególną uwagę należy zwrócić na to, aby bielizna była dobrze dopasowana na pośladkach. Najlepiej, aby klientka na próbę usiadła, a potem wspólnie z nią zobaczyć, czy po wstaniu z krzesła materiał nadal dobrze układa się w kroku i na pośladkach i czy podczas ruchu nie wpija się w ciało.

 

Pasuje jak ulał
Najważniejsze, aby bielizna dobrze leżałaRADA: W celu dobrego dopasowania bielizny ważne jest, aby klientka poruszała się podczas przymiarki tak, jak to robi na co dzień.
Odpowiednie dopasowanie najlepiej sprawdzić wspólnie z klientką. Niech usiądzie, pochodzi, porusza ręka- mi w różne strony.
Tylko w ten sposób może przekonać się, czy dany produkt jest dobrze dopasowany do jej figury.
BIELIZNA NIEDOPASOWANA

 

Felina WL 2016

Nieprawidłowo dopasowane body
 

 Za krótkie: biust jest spłaszczony do dołu, a wycięcia nogawek zbyt mocno unoszą się w górę.

 Za długie: body nieładnie się marszczy.

W obu przypadkach body traci swoje właściwości modelujące i nie nadaje odpowiedniego kształtu.

Felina JZ 2016

Nieprawidłowo dopasowany biustonosz
 

 Przy dużym i pełnym biuście zbyt wąskie ramiączka wpijają się w ciało.

 Za małe miseczki.

 Brak stabilnego podtrzymania biustu, zarówno od dołu, jak i po bokach.

Bielizna nie nadaje piersiom odpowiedniego kształtu.

Felina Conturelle JZ 2016

Nieprawidłowo dopasowane figi
 

 Guma znajduje się między biodrami, a talią.

Figi zsuwają się lub wpijają się w ciało.
 
 
IDEALNIE DOPASOWANA BIELIZNA​

 

Felina WL 2016

Prawidłowo dopasowane body
 

Jeśli body jest optymalnie dopasowane do figury, tkanina idealnie przylega do ciała, nie naciąga się za bardzo i nie marszczy.

Felina JZ 2016

Dobrze dopasowany biustonosz
 

Szerokie, elastyczne ramiączka rozkładają ciężar biustu równo- miernie na oba ramiona. Miseczki są wystarczająco duże. Dzięki odpowiedniemu podparciu z dołu i po bokach biust jest stabilny i ma odpowiedni kształt. Ramiączka są odpowiedniej długości i nie wpijają się w ciało.

Felina Conturelle JZ 2016

Dobrze dopasowane figi
 

Guma znajduje się w talii. Idealnie przylegają nawet podczas ruchu. Nie wpijają się w ciało.


Przejdź do strony głównej

Wybrane produkty promocyjne