Strona główna » Słownik materiałów

Super wyprzedaże - zobacz ile możesz zyskać - taniej niż kiedykolwiek.

Słownik materiałów

 • Bawełna/Cotton (skrót CO)

  Wyjątkowo przyjazne dla skóry włókno naturalne. Bawełna to materiał „oddychający”, wytrzymały i odporny na rozerwania.
   

 • 360° BodyControl

  System opracowany przez Anitę, podkreślający kobiece kształty przez specjalne kroje i tkaniny z domieszką mikrofazy (40% elastan). Doskonałe funkcje korygujące.
   

 • Szarmeza

  Szarmeza to specjalna, nie puszczająca „oczek” dzianina trykotowa najczęściej z poliamidu, rzadziej z wiskozy.
   

 • Elastan (skrót EL.)

  Syntetyczne włókno elastyczne, stosowane przede wszystkim do polepszenia stopnia dopasowania stroju i podwyższenia komfortu noszenia odzieży. Elastan doda- wany jest do innych włókien, takich jak bawełna lub poliamid – w zależności od przeznaczenia dodawane są jego różne ilości. Elastan odznacza się wyjątkową rozciągliwością, jest łatwy w pielęgnacji i trwały.
   

 • Ramiączka odciążające

  Szczególnie szerokie, stabilne a zarazem wygodne i delikatne - przynoszą znaczną ulgę dla pleców i ramion.
   

 • Ergonomiczna fiszbina

  Fiszbina ergonomiczna, doskonale dopasowana do biustu, dba o lepsze podtrzymanie i komfort noszenia.
   

 • Fiszbiny c-shape

  Anita stosuje głównie fiszbiny typu c-sha- pe. Kształt litery „c” w przekroju poprzecznym powoduje, że fiszbina jest stabilna, formuje biust, a jednocześnie dopasowuje się do ciała podczas ruchu.
   

 • Żakard

  Rodzaj maszyny tkackiej, która może prowadzić każdą nitkę osnowy osobno, co umożliwia tworzenie z tkaniny wzoru (skonstruowane przez Francuza J.M.Jacquarda). Dziś określa się w ten sposób materiał, którego struktura tworzy wzór.
   

 • Dżersej

  Lekko rozciągliwa, cudownie miękka dzianina posiadająca delikatną strukturę żeberek. Wysoka elastyczność zapewnia optymalne dopasowanie stroju i perfekcyjny komfort noszenia. Z początku dżersej stosowany był wyłącznie w produkcji bielizny. Obecnie, z uwagi na swoją wyjątkowo miękką, dopasowującą się strukturę, materiał ten jest chętnie stosowany w produkcji odzieży damskiej.
   

 • KlimaKomfort

  Perfekcyjne kombinacje z lekką mikrofazą i naturalną bawełną, innowacyjne połączenie materiałów zapewniające wygodę i przyjemność noszenia.
   

 • Gorset

  Wysmuklająca figurę część garderoby kobiecej. Podstawowym zadaniem gorsetu jest usztywnienie korpusu, uwydatnienie biustu, podkreślenie i wysmuklenie linii talii.
   

 • LYCRA® jest znakiem towarowym firmy INVISTA. Nadaje ubraniom trwałą elastyczność i zapewnia optymalne dopasowanie oraz idealne przyleganie.
   

 • MicroEnergen

  Mikrofaza wysokiej jakości opracowana specjalnie dla firmy Anita. Charakteryzuje się perfekcyjnym dopasowaniem, starannym wykończeniem i niewiarygodną wygodą. Odzież zawierająca MicroEnergen daje osobie noszącej ją poczucie odprężenia i odciążenia.
   

 • Mikrofaza = Mikrofibra

  Nowoczesne włókno z poliestru lub poliamidu. Z pojedynczych, nieskończenie długich nici lub włókien powstaje delikatna przędza. Materiały z mikrofazy są lekkie jak piórko, a jednocześnie wyjątkowo wytrzymałe i „oddychające”.
   

 • Molding

  Technologia, w której poprzez ciepło i nacisk na materiał powstaje uformowana miseczka. Bezszwowe miseczki są przyjemne dla skóry i mają wyjątkowo naturalną formę.
   

 • Poliamid (skrót: PA)

  Syntetyczne włókno chemiczne, często mieszane z innymi rodzajami włókna. Materiał charakteryzuje się wytrzymałością, nie gniecie się i szybko wysycha.
   

 • Poliester (skrót: PES)

  Całkowicie syntetyczne włókno chemiczne. Produkowane w różnych strukturach i grubościach, często mieszane z innymi rodzajami włókna.
   

 • Strecz

  Istnieją rodzaje tkanin i dzianin, które poprzez dodanie elastycznej przędzy (najbardziej znana wśród nich to chyba elastan) idealnie nadają się jako materiał ubiorów obcisłych i przylegających do ciała. Materiały zawierające stretch łączą w optymalny sposób wysoki kom- fort noszenia z doskonałym dopasowaniem do ciała.
   

 • Superfine

  Oznaczenie materiału, który spełnia najwyższe wymagania dotyczące jakości. Jednocześnie jest on gęsty i cienki, tak że nie odznacza się pod odzieżą.
   

 • SuperMicro

  Szczególnie delikatne włókno- mikrogram – daje uczucie drugiej skóry. Ma właściwości oddychające i transportuje wilgoć na zewnątrz.
   

 • „Textiles Vertrauen - Schadstoffprüfung nach Öko-Tex-Standard 100“ (Tekstylia godne zaufania Öko-Tex- Standard 100)

  Kontrola na obecność substancji szkodliwych gwarantuje, że oznaczone nim pro- dukty maja pH zgodne z naturalnym pH naszej skóry oraz nie zawierają szkodliwych barwników czy alergenów.
   

 • Tiul

  Nazwa lekkiej tkaniny o strukturze drobnej siateczki, która powstaje poprzez splatanie pojedynczych partii nici, które nie mogą się na siebie prawoskręt-

  nie nałożyć.
   

 • Wiskoza (skrót CV)

  Przyjazne dla skóry celulozowe włókno. Wiskoza charakteryzuje się szczególnym połyskiem, jest miękka w dotyku.

 

 

 Anita Sweat Management  
 

alt

 Połączenie dwóch “oddychających” tkanin wysokiej jakości umożliwia optymalny i aktywny “Sweat Management”  
     

 

 Bawełna  
 

alt

 Naturalne włókno pochodzenia roślinnego. Bawełna dobrze się nosi i jest łatwa w pielęgnacji. Tkaniny bawełniane są miękkie, elastyczne, delikatne, przepuszczają powietrze, wchłaniają wilgoć, nie elektryzują się.  
     

 

 Bioactive  
 

alt

 Włókna Bioactive za pomocą zintegrowanych w nich nitek srebra hamują rozwój bakterii i zapobiegają powstawaniu nieprzyjemnego zapachu. Bakterie mnożą się szczególnie wtedy, gdy ciało wytwarza ciepło i wilgoć, np. podczas aktywaności sportowej. 
     

 

 Certyfikat Öko-Tex Standard 100  
 

alt

 Kontrola na obecność substancji szkodliwych/ gwarantuje, że oznaczone nim produkty maja pH zgodne z naturalnym pH naszej skóry oraz nie zawierają szkodliwych barwników czy alergenów. 
     

 

 Charmeuse  
 

Gładki i elastyczny materiał stosowany w bieliźniarstwie. Dzianina o dwóch różnych stronach, prawej i lewej.

   
     

 

 CoolMax®  
 

alt

 Siateczka CoolMax® jest prosta w pielęgnacji, miękka i "oddychająca". Absorbuje wilgoć, szybko wysycha, a tym samym zapewnia przyjemne uczucie chłodu i świeżości na skórze. 
     

 

 Dżersey  
 

Jednostronna lub dwustronna dzianina z różnorakich surowców. Pod tym pojęciem kryją się dzianiny, które po jednej stronie mają tylko oczko prawe, natomiast po drugiej tylko lewe.

   
     

 

 e1 Absorption  
 

alt

 Tekstylia e1 aktywnie regulują odprowadzanie potu na zewnątrz, nie wysuszając przy tym skóry. Wilgoć jest szybko wchłaniana i aktywnie transportowana od ciała. Dla większego komfortu i swobody ruchów. 
     

 

 Elastan (skrót EL)  
 

Ogólna nazwa elastycznych włókien syntetycznych. Włókna te charakteryzują się szczególną elastycznością, są bardzo rozciągliwe, szybko powracają do pierwotnego kształtu, nie zużywają się.

   
     

 

 Less Movement  
 

alt

 Optymalny biustonosz sportowy może zredukować ruchy wrażliwej tkanki piersiowej nawet do 78% 
     

 

 LYCRA®  
 

alt

 Nigdy nie jest używana w tkaninie samodzielnie, jest zawsze mieszana bądź to z wyrobem bądź z bawełną. Włókno, którego zaletą jest zdolność do pięciokrotnego rozciągania się. 
     

 

 LYCRA® Xtra Life  
 

alt

 To LYCRA® o podwyższonej odporności na chlor, gęstszym splocie oraz dłuższej trwałości koloru 
     

 

 MicroEnergen  
 

To specialnie dla Anity wynaleziony rodzaj mikrofazy charakteryzujący się niesłychaną trwałością, doskonale utrzymujący formę i super wygodę.

   
     

 

 MicroModal®  
 

Jest to niezwykle delikatne włókno celulozowe (około 40 razy cieńsze od ludzkiego włosa) o właściwościach „oddychających”. Łatwe w pielęgnacji i elastyczne, pozwala na idealne przyleganie tkaniny do ciała oraz zapewnia doskonały komfort noszenia. Certyfikat „Öko-Tex”

   
     

 

 Mikrofaza  
 

alt

 Włókna oraz nici z poliestru i poliamidu. Jedno włókno mikrofazy jest delikatniejsze od najbardziej delikatnego włókna jedwabiu. Jest to lekkie, niezwykle przyjemne włókno, które jest szczególnie miękkie, przytulne dla skóry oraz oferuje najwyższy komfort noszenia. 
     

 

 Poliamid (skrót PA)  
 

Jest to lekki, elastyczny, wytrzymały materiał. Nie gniecie się, szybko schnie, nie zbiega się w praniu i jest odporny na mole, plamy jak i wodę morską.

   
     

 

 Poliester (skrót PES)  
 

Bardzo wytrzymały, odporny na rozrywanie i tarcie oraz na kwasy organiczne i mineralne. Jest lekki i elastyczny, niegniotący się, łatwy w praniu i konserwacji, nie zbiega się. Po przyjęciu wilgoci, szybko ją wyparowuje i schnie.

   
     

 

 Polietylan (PU)  
 

Jest podstawowym materiałem dla elastycznych nici, które są syntetyczną bazą

   
     

 

 Polipropylen (EPP)  
 

To spieniony materiał na bazie polipropylenu. Inaczej niż EPS, EPP jest produkowany bez środków spulchniających. Po ściśnięciu granulki EPP wracają do swojej pierwotnej formy. Polipropylen jest bezzapachowy, przyjazny dla skóry i całkowicie nieszkodliwy. Materiał znalazł zastosowanie w medycynie, farmacji i przemyśle spożywczym.

   
     

 

 Strecz  
 

Materiał wysoce elastyczny, utrzymujący formę, łatwy w pielęgnacji i niewymagający pracowania.

   
     

 

 Superfine  
 

Towary „Superfine" spełniają najwyższe wymagania jakościowe.

   
     

 

 SuperMicro  
 

alt

 Szczególnie delikatne włókno- mikrogram – daje uczucie drugiej skóry. Ma właściwości oddychające i transportuje wilgoć na zewnątrz. 
     

 

 Tiul  
 

Lekka ażurowa tkanina.

   
     

 

 Wiskoza (skrót CV)  
 

Przyjazne dla skóry celulozowe włókno. Wiskoza charakteryzuje się szczególnym połyskiem, jest miękka w dotyku.

   
     

 

 Żakard  
 

Wzorzyste dzianiny, w których wzór powstaje dzięki zastosowaniu różnorodnych nici. Produkcja żakardu jest droga i czasochłonna, jednak wzory są trwalsze niż drukowane.

   
     

Przejdź do strony głównej

Wybrane produkty promocyjne