Strona główna » Historia marki

Super wyprzedaże - zobacz ile możesz zyskać - taniej niż kiedykolwiek.

Historia marki

 

Felina - od 133 Lat dla Ciebie

 


 
Obecnie

Z małej manufaktury wytwarzającej gorsety, firma Felina rozwinęła się w ciągu 130 lat do roli globalnie zaangażowanego przedsiębiorstwa, produkującego elegancką, dzienną bieliznę damską, prowadzącego aktywną działalność w ponad 50 krajach. Na terenie całej Europy firma posiada własne spółki dystrybucyjne. W centrum wzornictwa w Mannheim powstają kolekcje bielizny dla kobiet na całym świecie. W roku 2015 firma FELINA International AG została przejęta przez grupę Palero. Nowy właściciel umożliwił wdrażanie planów wspomagających mocne strony firmy i kontynuację historii sukcesu firmy FELINA: . Najlepsze materiały, wysokiej jakości proces produkcyjny i perfekcyjny kształt zapewniają legendarny już komfort noszenia, oferowany przez produkty firmy Felina. W asortymencie: gładka bielizna do codziennego użytkowania, zmysłowa bielizna z eleganckimi wykończeniami i haftami oraz funkcjonalna bielizna modelująca sylwetkę.

Lata 2000

FELINA goes international – dzięki uaktywnieniu działalności w Ameryce Północnej, Skandynawii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Rosji. Produkcja we własnych zakładach produkcyjnych na Węgrzech gwarantuje najwyższy standard jakościowy i podkreśla socjalną odpowiedzialność wobec wszystkich współpracowników. 6.500 przedstawicieli handlowych oraz 1.000 współpracowników – z tego 130 pracowników w Mannheim – to międzynarodowa rodzina firmy FELINA.

Lata 90

W latach 90-tych ubiegłego wieku body i elegancka bielizna awansują do roli artykułów współtworzących modę. Niewątpliwie przyczynił się do tego trend w zakresie cięć podkreślających sylwetkę i głębokich wycięć/dekoltów. Ale drugim składnikiem napędowym tego rozwoju jest bez wątpienia fakt, iż coraz więcej młodych kobiet ma biust dużych rozmiarów i szczyci się swoimi krągłościami i pięknym dekoltem. Oprócz aspektów związanych z modą – od serii sportowych aż po modele wymagające nakładu pracy w zakresie ozdób – klientki przywiązują olbrzymią wagę do prawidłowego dopasowania biustonosza. Czyli tego atutu, który stanowi o sile firmy FELINA.

 

Lata 80
 

 Szwajcarska grupa inwestycyjna przejmuje firmę FELINA w roku 1981 i zakłada w Wettingen koło Zurychu firmę FELINA INTERNATIONAL AG. Przedsiębiorstwo FELINA GmbH jest 100% firmą-córką. Produkcja odbywa się we własnych zakładach konfekcyjnych na Węgrzech i w Polsce.

Lata 70
 

 FELINA inwestuje w miłość i romantyzm. W oparciu o wielki sukces kinowy tamtych czasów „Love Story” FELINA wprowadza na rynek biustonosz Lovestory, który oferowany jest wraz z ekskluzywną zawieszką jako prezentem. Nawet dzisiaj film ten należy do jednych z najbardziej dochodowych produkcji wszech czasów – także FELINA jest tak delikatna dla skóry i uwodzicielska jak w tamtym okresie.

Lata 60
 

 Na początku lat 60-tych zachodnioniemiecki przemysł zajmujący się produkcją bielizny przeżywa niezwykły rozkwit. Zatrudnia 25.000 osób – w tym sama firma FELINA – 2.000. Nie można wyobrazić sobie mody bez cudownego włókna, jakim staje się Lycra, pierwszych rajstop i mini-spódniczki. FELINA przyjmuje ekspansywny kurs rozwoju. Przedsiębiorstwo świętuje 75. jubileusz i oferuje swoim klientom ponad 250 modeli do wyboru.

 

Lata 50
 

Cudowne lata rozwoju gospodarczego. Po wojnie także firma FELINA odczuwa atmosferę przełomu. Nie tylko w Niemczech. Siła przyciągania marki FELINA odczuwalna jest na całym świecie – pod koniec lat 50-tych ubiegłego wieku produkty eksportowane są do ponad 50 krajów!

Lata 30 - 40
 

Kupiec Richard Greiling przejmuje przedsiębiorstwo od żydowskiej rodziny założycieli Herbst, która w roku 1936 zmuszona jest do opuszczenia kraju ze względu na rosnące nastroje antyżydowskie. Zawirowania wojenne i reforma walutowa nie wpływają pod względem ekonomicznym negatywnie na działalność przedsiębiorstwa, nawet gdy pod koniec wojny zakłady produkcyjne zostają zniszczone.

Lata 20
 

Lata 20-te są także złotymi latami dla firmy FELINA. Pod koniec lat 20-tych firma zatrudnia 660 pracowników, a elegancka bielizna dzienna FELINA jest na ustach wszystkich.

 

1917
 

Produkty przedsiębiorstwa z Mannheim stają się synonimami sukcesu. A sukces ten ma na imię FELINA – nazwa firmy przynosi skojarzenia z kocią gracją i dumą.

1890
 

Popyt na nowoczesne, jak również estetyczne produkty po upływie 5 lat jest tak olbrzymi, że przedsiębiorstwo zwiększa zakres swojej działalności. Pomieszczenia handlowe przenoszone są do Mannheim, gdzie firma ma swoją siedzibę do dziś.

1885
 

Eugen J. Herbst kładzie kamień węgielny dla historii przedsiębiorstwa i zakłada w Bad Rappenau wraz z załogą liczącą ok. 10 pracowników fabrykę produkcji gorsetów – jest to innowacja w Niemczech, gdyż dotychczas gorsety były noszone głównie we Francji.
 
 


Felina GmbH
Lange Rötterstr. 11-17
D-68167 Mannheim
Przejdź do strony głównej

Wybrane produkty promocyjne